
Eduard Vilde Muuseum
MÖÖ programm
Programm:
18-23 võimalik külastada näitust "Külmetav kirjanik". Vilde juubeliaasta näitus räägib temast kui inimesest ja mehest omas ajas. Näituse fookuses on kirjaniku terviselugu, milles eriti oluline osa vaimsel tervisel. Selgub, miks Vilde hakkas taimetoitlaseks, kui haiged olid tema silmad, miks ta ennast sageli ise haigeks mõtles ja miks talle Eesti kliima ei sobinud.
Lisaks uurib näitus kui haiged on olnud teised kirjandusklassikud? Juttu tuleb J. Liivist , A.H. Tammsaarest, M. Underist ja Fr. Tuglasest.
Samuti annab näitus ülevaate 1920. aastate inimeste tervisealasest teadlikkusest ja tolleaegsetest ravivõimalustest laiemalt. Näitusel saab jalga puhata ka metsahõngulises rahutoas, sest nagu ütles Naksitrall Muhv: "Mulle mõjub rahustavalt juba ainuüksi värske metsaõhk/--/ Kui pärastpoole veel rahustavat teed peale juua, siis peakski hingeline tasakaal käes olema"
19.00 Näituse "Külmetav kirjanik" kuraatoriekskursioon
18-23 Lastel võimalus mängida otsimismängu
18-23 Vilde koduga saab tutvuda äsjavalminud tegevuskaartide abil, mis mõeldud nii lastele kui täiskasvanutele iseseisvaks muuseumiga tutvumiseks.
Püsiekspositsioon
19. sajandi keskpaiku Kadrioru lossivalitsejale ehitatud neobarokses majas asuv muuseum tutvustab Eesti 20. sajandi ühe mõjukama ja menukama kirjaniku, Eduard Vilde (1865-1933), viimast kodu.
Kirjanik elas kuuetoalises valgusküllases korteris koos abikaasa ja ämmaga 1927-1933. Nende kodu on täna üks paremini ja täiuslikumalt säilinud 1920. aastate stiilis interjöör. Muusumis näeb ohtralt Lutheri mööblit, originaal valgusteid, ajastupäraseid tapeete jms. Lisaks interjöörile annab muuseum huvitava sissevaate suurkuju argielulisse keskkonnda, kus ta elas ja kirjutas.
Galerii